Drzwi dwuskrzydłowe AGMAR

Zalety drzwi zewnętrznych z dostawkami i dwuskrzydłowych

Rezydencje oraz ekskluzywne domy często witają gości wielkimi, dwuskrzydłowymi drzwiami lub drzwiami z dostawką. Poza imponującym wyglądem, takie drzwi oferują nam wiele ważnych zalet.
Wybierając drzwi dwuskrzydłowe do domu można uzyskać większą funkcjonalność, która na pewno zaprocentuje w przyszłości. W tym miejscu wskazujemy najważniejsze zalety płynące z wyboru zewnętrznych drzwi dwuskrzydłowych oraz drzwi z dostawką.

Drzwi dwuskrzydłowe to przede wszystkim funkcjonalność

Zbyt wąskie drzwi skutecznie utrudniają wnoszenie mebli oraz innych dużych gabarytów, co skutecznie utrudnia wykańczanie domu. W przyszłości domownicy również zapragną zmienić niektóre meble czy też wymienić materac na nowy, co będzie wiązało się z koniecznością wyniesienia starych elementów i wniesienia nowych. W takich chwilach, drzwi dwuskrzydłowe stanowią ogromne udogodnienie. Szersze wejście zapewni możliwość łatwego wniesienia dużych rzeczy, bez ryzyka obijania ścian i futryn, co oczywiście mogłoby pozostawić nieestetyczne ślady.

Na co dzień drzwi dwuskrzydłowe są przez nas używane jak tradycyjne drzwi jednoskrzydłowe. Otwieramy tylko jedno skrzydło, podczas gdy drugie jest zablokowane w stałej pozycji. W każdej chwili możemy jednak je odblokować, aby uzyskać szerszy otwór drzwiowy. Z opcji tej skorzystamy nie tylko w sytuacji, gdy trzeba będzie przenieść duże i ciężkie meble. Drzwi z dostawką zapewniają efektywniejsze wietrzenie domu w okresie wiosenno-letnim.

Piękny widok na ogród i lepsza cyrkulacja powietrza

Drzwi dwuskrzydłowe to nieodzowny element dworków, w których w jednej linii układa się drzwi wejściowe oraz drzwi prowadzące na ogród. Otwierając drzwi dwuskrzydłowe na oścież można zatem uzyskać przepiękny widok na ogród, a ponadto uzyskać lepszą cyrkulację powietrza, co jest szczególnie istotne, gdy zależy nam na tym, aby dobrze wywietrzyć dom. Weźmy chociażby okresowe czyszczenie tapicerek meblowych czy też pranie dywanów – mocniejszy przewiew powietrza pozwoli szybciej wysuszyć materiały. To kolejny przejaw wysokiej funkcjonalności, jaką możemy uzyskać w domu wybierając duże drzwi dwuskrzydłowe lub drzwi z dostawką.

Estetyczny wygląd dopasowany do stylistyki budynku

Drzwi wejściowe to poniekąd wizytówka domu. Muszą być dostosowane zarówno do stylistyki zewnętrznej części budynku, jak również wpasowane do wystroju holu, wiatrołapu lub innego ciągu komunikacyjnego, do którego prowadzą. Drzwi dwuskrzydłowe mogą zagwarantować ciekawszy wygląd, czego doskonałym przykładem są drzwi z dostawką, w których jedno skrzydło jest mniejsze. Taka asymetria świetnie sprawdzi się w nowoczesnych budynkach o zróżnicowanej bryle.

Co więcej, drzwi dwuskrzydłowe często korzystają z systemu przeszkleń. Zwłaszcza w dostawce często spotkamy się z przeszkleniami, które mają doświetlić wnętrza, a jednocześnie umożliwić domownikom zobaczenie tego, co dzieje się za drzwiami. Przeszklenia mogą mieć motywy dekoracyjne. Reasumując, większa powierzchnia drzwi dwuskrzydłowych to także większy potencjał, który można wykorzystać w celu nadania budynkowi bardziej reprezentacyjnego charakteru.

Możliwość dostosowania drzwi do indywidualnych potrzeb

Biorąc pod uwagę bardzo bogaty katalog producenta AGMAR drzwi drewniane, warto zwrócić uwagę, że duże drzwi dwuskrzydłowe dają możliwość uzyskania układu dostosowanego do swoich potrzeb. Oba skrzydła są zachowane w jednolitej stylistyce, ale w przypadku drzwi z dostawką istnieje możliwość wyboru kilku opcji, które mogą się różnić chociażby wielkością i stylem przeszklenia, kolorem, czy też motywem dekoracyjnym. To dobra wiadomość dla wszystkich osób, które bardzo skrupulatnie dobierają poszczególne elementy celem uzyskania spójnej i klarownej stylistki.

Do tego dochodzą liczne funkcje specjalne, które można wykorzystać w drzwiach dwuskrzydłowych. Jedne mają zagwarantować większą funkcjonalność, inne z kolei zapewnić większe bezpieczeństwo. Na podstawie indywidualnych potrzeb można wybrać drzwi dwuskrzydłowe w pełni dopasowane do swoich oczekiwań, jak również do stylistyki budynku.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Nadrzędnym celem drzwi zewnętrznych jest oczywiście zapewnienie domownikom bezpieczeństwa. W związku z tym stosuje się liczne zabezpieczenia, a także trwałe materiały, które w połączeniu mają zapewnić większą ochronę domu przed włamywaczami oraz innymi, nieproszonymi gośćmi. Drzwi dwuskrzydłowe są skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa. Miejsce złączenia skrzydeł absolutnie nie jest słabym punktem podatnym na uszkodzenia. Wszystko za sprawą nowoczesnej technologii, z której skwapliwie korzystają producenci.

Część osób ma pewne obawy o bezpieczeństwo przy wyborze drzwi dwuskrzydłowych. Niepotrzebnie. Jeśli będą to jakościowe i dobre drzwi od zaufanego producenta, poziom ochrony będzie naprawdę wysoki. Można zresztą sprawdzić klasę antywłamaniową, która najlepiej informuje o tym, jak dobrze drzwi są w stanie stawiać opór przy ewentualnej próbie włamania. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w drzwiach z dostawką zastosować nowoczesne rozwiązania technologiczne znane nam z koncepcji smart home, czyli np. zdalnie sterowane zamki bez klucza.

Czy warto wybrać drzwi dwuskrzydłowe lub drzwi z dostawką?

Zdecydowanie tak, jeśli tylko pozwala na to projekt domu i posiadamy dostatecznie dużo miejsca na szerszy otwór drzwiowy, warto wybrać drzwi dwuskrzydłowe lub drzwi z dostawką. Takie drzwi gwarantują przede wszystkim wysoką funkcjonalność. Szersze wejście ułatwi wnoszenie i wynoszenie dużych przedmiotów, zagwarantuje lepszą cyrkulację powietrza w okresie wiosenno-letnim, a także przyjemny widok na ogród.

Ponadto, drzwi dwuskrzydłowe zachwycają niebanalnym wyglądem, który dodatkowo można dostosować pod kątem indywidualnych potrzeb. Nowoczesne modele gwarantują także najwyższy poziom bezpieczeństwa. A cena? Jak się okazuje, wybór drzwi dwuskrzydłowych wcale nie oznacza dużo wyższych wydatków w porównaniu z drzwiami jednoskrzydłowymi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *