Jak zabezpieczyć drzwi drewniane na zimę?

Okres zimowy dla drzwi drewnianych jest wielką próbą. W tym czasie drzwi drewniane wystawione są bowiem w szczególności na działanie czynników zewnętrznych, ale także i wewnętrznych.

Z jednej strony drzwi wystawione są na niską temperaturę. Z drugiej zaś strony muszą często borykać się z dużą zmianą temperatury. Dlatego też rekomenduje się, aby nie umieszczać żadnych źródeł ciepła od wewnętrznej strony skrzydła drzwiowego. Może to powodować bowiem wypaczenia skrzydła drzwi, które są trudne do naprawy.

Niska temperatura także wpływa negatywnie na skrzydło drzwi, na którym osadza się w szczególności woda. Tylko odpowiednie przygotowanie powłoki lakierniczej na taki stan rzeczy może przynieść nam pewność, że nasze drzwi w okresie zimowym nie będą tracić swoich właściwości, a także że nie zostanie osłabiona konstrukcja całego skrzydła.

Jak uchronić skutecznie nasze drzwi przed zimą?

Odpowiedzią na nasze potrzeby jest odpowiedni zestaw pielęgnujący, który jest idealną rekomendacją dla drzwi drewnianych. Element stosuje się 2 razy do roku, zapewniając odpowiednią ochronę naszym drzwiom w okresie zimy.
Zestaw pielęgnujący odpowiadać bowiem będzie za odpowiednie utrzymanie aktualnych właściwości ochronnych, oraz wzmocnienie ich zupełnie nową i jeszcze bardziej skuteczną warstwą ochrony przed wodą i mrozem. Dzięki temu możemy być w zupełności spokojni o nasze drzwi w okresie niskich temperatur bądź wilgoci.

Gdzie nabędziemy wspomniany zestaw?

Zestaw pielęgnacyjny jest możliwy do nabycia w sieciach autoryzowanych dystrybutorów sprzedaży drzwi. Jest to powszechnie znany i ceniony środek, skutkiem czego możemy go bez problemu znaleźć przykładowo w salonach sprzedaży drzwi marki AGMAR lub bezpośrednio u nas w siedzibie firmy. W przypadku składania zamówień pod adresem biuro@agmar.biz.pl

Dostępność produktu jest bardzo duża. Szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, gdzie produkt dostępny jest od ręki.

Stawiając na zestaw pielęgnacyjny unikniemy uszkodzeń szczególnie dołu skrzydła i ościeżnicy, które narażone są w szczególności na uszkodzenia w zimie. Dodatkowo dzięki zestawowi pielęgnacyjnemu zadbamy o połączenia stolarskie przy ramkach skrzydła i ościeżnicy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *