Drzwi zewnętrzne drewniane ramiakowe – co to znaczy?

Jako producent drzwi zewnętrznych przywiązujemy ogromną wagę do tego, żeby nasze propozycje, były wysokiej jakości. Wiemy też, że konstrukcja skrzydeł drzwiowych musi spełniać w takim razie szereg oczekiwań. Nawet tych najbardziej wymagających Klientów. I to nie tylko tych związanych z estetyką i designem, ale przede wszystkim z wytrzymałością i doskonałymi parametrami technicznymi. Zaliczyć można do nich między innymi izolacyjność cieplną. Prezentujemy Ci tutaj drzwi ramiakowe, które charakteryzują się stosunkowo dużą odpornością na odkształcenia. Jak skonstruowane są tego typu drzwi wejściowe? Ich konstrukcja składa się z ramiaka, który klejony jest warstwowo oraz naprzemiennie z doskonałej jakości sklejką. Drzwi marki Agmar, które Ci prezentujemy to nowoczesne konstrukcje do produkcji, których używane są tylko i wyłącznie starannie wyselekcjonowane drewno sosnowe i dębowe.

Dzięki takiemu procesowi produkcji nasze drzwi są jedyne w swoim rodzaju. Wyróżniają się doskonałą trwałością. A jednocześnie mogą się pochwalić wyjątkowymi przekrojami słoi. Wewnątrz drzwi, w ramach wypełnienia znajduje się 32 mm panel termoizolacyjny. Co jeszcze może Cię zaskoczyć w naszych propozycjach? Na pewno to, że wyposażone zostały w specjalny wreg atywyważeniowy. Ponadto mają uszczelkę w skrzydle i ościeżnicy, drewniany próg wraz z listwą aluminiową, a także trzy zawiasy. Jak sam widzisz, konstrukcja jest w pełni bezpieczna dla Twojego domu. Drzwi zewnętrzne ramiakowe to klasyczne wzory z przeszkleniami lub bez. W zależności od tego, czy potrzebujesz wpuścić więcej światła słonecznego do przedpokoju, czy nie. Posiadają ciekawe i oryginalne wzory, które z pewnością Cię zachwycą. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród tych wszystkich propozycji znajdziesz trzy różne grubości drzwi zewnętrznych – 68; 78 i 88 mm. Jednak jako producent drzwi wychodzimy Ci naprzeciw i jesteśmy w stanie wykonać produkt na specjalne zamówienie. Jeśli chcesz poznać więcej informacji na ten temat, zapraszamy Cię do kontaktu z naszym Działem Handlowym. Pamiętaj, że to do Ciebie zależy to, jak w ostateczności będą wyglądały drzwi – dobierasz, chociażby lakier oraz pakiety szyb.

Drzwi zewnętrzne drewniane w domach pasywnych – nowoczesne konstrukcje wysokiej jakości

Drzwi wejściowe mają ogromne znaczenie w przypadku domów pasywnych. Nawet jeśli zadbasz o doskonale ocieplone ściany i najlepszą stolarkę okienną, a nie kupisz odpowiednich drzwi zewnętrznych, dużo stracisz. Dlatego wybierając odpowiedni model, zwracaj szczególną uwagę na współczynnik przenikania ciepła. Im mniejsza jego wartość, tym lepiej. W przypadku polecanych drzwi zewnętrznych ramiakowych masz do czynienia z takimi wartościami jak k 1,2 W/mkw; k 0,97 W/mkw oraz k 0,86 W/mkw w zależności od grubości drzwi.

Drzwi drewniane – poznaj zalety tego materiału

Ogromne znaczenie w kontekście jakości drzwi zewnętrznych ma materiał, z jakiego zostały zrobione. W naszym przypadku jest to wysokogatunkowe drewno. To od materiału właśnie w największym stopniu zależy solidność i trwałość produktu. Nasze propozycje są bardzo wytrzymałe. A przy odpowiedniej konserwacji będą Ci służyły przez wiele lat. Impregnacja drzwi jest stosunkowo prosta i nie wymaga od Ciebie aż tak dużo pracy. Jednocześnie musisz pamiętać, że wybierając drzwi drewniane, stawiasz na klasykę. Współczynnik przenikania ciepła oraz wysoka jakość materiałów to bez wątpienia ważne parametry. Znaczenie ma jeszcze jeden – izolacja akustyczna. Dlatego kolejnym współczynnikiem, jaki powinieneś sprawdzać jest RW (wyrażany w decybelach). Zgdnie z tym co znajduje się w przepisach budowlanych. Przewidywana norma mieści się w przedziale od 30 do 35 dB.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty na drzwi zewnętrzne ramiakowe?

Jak sam widzisz, znalezienie odpowiednich drzwi zewnętrznych to nie lada wyzwanie. Szeroki wybór produktów, w naszym sklepie to ukłon w stronę różnych oczekiwań i wymagań Klientów. Nawet tych najwyższych. Pamiętaj jednak, aby przy wyborze nie kierować się wyłącznie designem. Patrz na takie współczynniki jak parametr izolacji cieplnej oraz akustycznej. W pierwszym przypadku będziesz nie tylko mieć cieplej w domu, ale również możesz zaoszczędzić. Jak to możliwe? Im mniej ciepła ucieknie, tym temperatura w domu będzie wyższa. A to z kolei przełoży się na mniejsze zużycie opału. W przypadku drugiego parametru ma to znaczenie przede wszystkim dla Twojego komfortu psychicznego. Nikt nie chce przecież, aby wszystkie odgłosy z ulicy dochodziły do jego uszu, kiedy jest zamknięty we własnym domu. Ma to być miejsce, w którym odpoczywasz i się relaksujesz. Odcinasz od świata zewnętrznego. Dlatego też nie zapominaj o zabezpieczeniu drzwi, w sytuacji, gdy osoby niepożądane chciałyby dostać się do wewnątrz. Na szczęście drzwi zewnętrzne drewniane ramiakowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Sprawdź naszą całą ofertę a w razie pytań skontaktuj się z naszym Działem Handlowym.